Blog jednoho obyčejného běžce

Blog jednoho obyčejného běžce

Ahoj,
tak jsem se do toho pustil i já. Nejen do běhání, ale i do psaní tohoto blogu. A proč? Protože bych si tímto chtěl uchovat zážitky, které jsem díky běhání prožil a taky se případně podělit o postřehy, náměty a různé voloviny, co mě napadnou. Nepopírám a přiznávám dobrovolně, že mě k psaní o běhání inspiroval svým blogem Petr4 :-).

Běhat jsem začal někdy před 4 roky. Lítal jsem si tak po městě a jeho blízkém okolí. Pak se však něco změnilo a já běhat přestal. Sám nevím z jakého důvodu. Možná jsem zlenivěl, možná bylo pauzy zapotřebí, aby mě běhání neomrzelo. Předloni jsem dostal k svátku knížku Born to run. A to byl ten správný impuls, který mě znovu nastartoval a já se zase rozběhl. Úplně jsem běhání propadl loni před Vánocemi, když už jsem měl plné zuby nic nedělání a lítání po hospodách. Měl jsem štěstí, že něco podobného si řekl i jeden můj kamarád a taky se do toho obul a díky tomu mám někdy alespoň sparinga.
Dost často se mě kamarádi a známí ptají, proč běhám. Jestli kvůli hubnutí nebo honím kondičku a že mě to vůbec baví. Já jím na to odpovídám: “Běhám, protože mě to baví” Sbalit si pár švestek a vypadnout na stezky do kopců a hor. To je to, co mi vyčistí hlavu od všedních problémů. Samozřejmě, že hubnutí a lepšení kondičky je už k tomu takový bonus navíc:-). Já asi nikdy nebudu úplně silniční běžec a ani mě to moc neláká. To raději vypadnu za město do lesa, či do Beskyd, které nám začínají téměř za branami. Letos jsem se už i odhodlal a přihlásil se na (zatím) první dva závody. Jarní Kubánkov a Valašský hrb (30 km).

Kubánkov je úspěšně za námi. Jaké to bylo, to popisuju v dalším příspěvku. Hrb nás čeká 31. 5. a čím více se datum blíží, tím více začínám být z trasy nervózní :-). Taková délka trasy bude pro mě novinkou, tak uvidíme, jak se s tím poperu.
To je na úvod asi tak vše, co bych o sobě řekl. Tak teď už jen nazout boty a vzhůru do kopců:-).

Vložit komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

Můžete používat HTML tágy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>